Lalki

niedziela, 1 lutego 2015

8mm czy 10mm?


Oto jest pytanie...

Szukając odpowiednich oczu dla mojej Sofie na różnych forach znalazłam sprzeczne informacje.

Na jednym z nich znalazłam informację, że 8mm dla pukifee będą dobre i takie zamówiłam.
Ziarno niepewności zasiała we mnie Kasia, która malowała buźkę Sofie pisząc, że 8mm mogą być dla niej za małe. Zaczęłam zgłębiać temat ósemek i dziesiątek i na forum doa uświadomiono mnie, że przy doborze rozmiaru oczu trzeba patrzeć na to do jakiej buźki te oczy mają trafić. I tak jak Ante może nosić i 8mm i 10mm, tak Lunie już 8mm nie pasują.
Osoba u której kupowałam oczy miała akurat promocję na nie, więc zamówiłam też 10mm, żeby mieć pewność, że któreś oczy będą pasować.

Oczki doszły i foto dla porównania...
Teraz sama mogę potwierdzić, że mojej Lunie 8mm nie pasuje.
Wiem, że pukisiowe Luny wielu osób noszą 8mm, ale dla mnie są one za małe.
Chociaż różnica w rozmiarze jest niewielka, w 10 po prostu bardziej mi się podoba, a zamówione 8mki pewnie pójdą dalej w świat.

Apropo przerwy między okiem a oczodołem, która powstaje przy za małym oku: patrząc na wprost nie widać jej aż tak, przy zdjęciach z boku jest ona bardziej widoczna.
Nie wszystkim to przeszkadza, dla mnie to też nie jest zbyt duży problem.
Małe oczy może i wyglądają bardziej "realnie", jednak dla mojej Sofie wybrałam 10mm. Wygląda w nich uroczo, a ja mam słabość do wielkich brązowych oczu ;-)

Podsumowując wybór 8mm czy 10mm... wybór należy do Was!

Pozdrawiam serdecznie i wracam do dziergania sukieneczek...

10 komentarzy:

 1. Podoba mi się w 10mm. Jak sarenka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jeszcze sprawdzę,jakie oczy ma nosić moja Saintbloomka.Jak 8mm,to bym je odkupiła (albo zamieniła na bluzę ;) W każdym razie odezwę się ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Osobiście wolę 8mm - mniejsze oczy są zawsze lepsze, bo nie wyglądają jak u ufoludka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sama nie wiem ^^ I w jednych i w drugich wygląda dobrze choć inaczej. Myślę, że sama musisz podjąć decyzję, na żywo pewnie jest łatwiej :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hm... w obu wygląda dobrze, ale ja chyba wolałabym oczka w rozmiarze 8mm, są bardziej naturalne i zbliżone do proporcji człowieka, ale tak jak piszesz :) wybór zależy do właściciela lalki i to Tobie ma się lalka podobać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. W tych ósemkach tęczówka super ale jednak gałka sama w sobie za mała jak dla mnie i to widać na zd... A 10 lubię duuuże tęczówki wtedy buziol taki słodki się wydaje

  OdpowiedzUsuń
 7. Mi się podoba w 10. Jest słodziutka i mówi no co ty to nie ja ja dziś byłam grzeczna. Takie niewiniątko . 8 wydaje mi się za malutka jak by miała lekkiego zeza . Taki mały świrusek w 8 .Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziesiątka według mnie wygrywa, Sofie wygląda w nich uroczo ;3

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja też bym się zdecydowała na 10mm. O rany, wzięłabym cokolwiek - jest śliczna!!!! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. daję Jej 10 pkt, znaczy - 10 mm uroku!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz...